Omställningskurser

Studiefrämjandet ordnar i höst två kurser som kan/borde ha intresse för våra medlemmar, sök gärna till dessa! Dels ”Ledarutveckling steg 1 med omställningsinriktning” 19-20/10, dvs två helgdagar, i Kalmar, med ledare Jesaia Lowejko och Kristina Tapper, anmälan senast 6/10. Dels ”Inre hållbarhet – Inre omställning” 26-27/9, dvs två hela helgdagar, i Kalmar, med ledare Liselotte Bergenzaun Abel, anmälan senast 10/10. För bägge, skicka snarast in intresseanmälan till kristina.tapper@studieframjandet.se/ 0480–36 39 13.

Mer info på https://www.studieframjandet.se/sok/?type=events&q=Inre+omställning&region=Kalmar+län&municipality=null&city=null.

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.